7 dl tej
50 g friss élesztő
3 ek kristálycukor
1 kk só
3 ek kacsa zsír
1 kg liszt
20 dkg sajt a töltéshez(fele füstöltet szoktam használni)
A tejet meglangyosítjuk, hozzáadjuk a cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt, amint felfutott.
Hozzáadjuk a többi hozzávalót jól kidolgozzuk majd pihentetjük, ha duplájára nőtt akkor 4 felé osztjuk.
Elnyújtjuk az első adag tésztánkat, és 8 felé vágjuk a széles végére tesszük a sajtot, a többivel(3 cipóval) is így járunk el.
A végétől elkezdjük feltekerni, kifli formára alakítjuk, zsírpapírral bélelt tepsibe rakjuk tojással megkenjük, megszórjuk köménnyel, vagy szezámmaggal,esetleg sajttal.
Előmelegített 180 C sütőbe szép pirosra sütjük
Dagaszt,kel 1/2 - 1 óra duplára. Oszt,gömbölyít,kézzel ellapít.Fentről középre hajt lenyomkod, lentről középre lenyomkod. Fent behajt tenyérélével lenyomkod.Újra behajt nyomkod....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Dagaszt, 30 perc kel. Átgyúr, 2 óra hűtő, átgyúr. 3 fele oszt,utána 8 fele,gömbölyít,formáz. 30 perc pihi. Lekenni víz v. tojás. Spriccel 200 fok 20-25 perc. Spriccel.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://www.facebook.com/Molnarnekonyhaja/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű