50 dkg finomliszt
1 csapott evőkanál só
1 kávéskanál cukor
3,5 dl tej (fele lehet víz)
1,5 dl olaj
2,5 dkg friss élesztő
a tetejére:
nagy szemű só, magok,
Belemorzsoljuk a langyos cukros tejbe az élesztőt, és félretesszük. A lisztet a sóval tálba szitáljuk, beleöntjük az élesztős tejet és az olajat, majd lágy tésztát dagasztunk belőle. Letakarva duplájára kelesztjük.
Ezután lisztezett deszkára borítjuk, ellapogatjuk, és nagyjából 60 cm átmérőjű körré nyújtjuk.
12 körcikkre vágjuk, ezeket kívülről befelé haladva feltekerjük, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük.
40-45 perc kelesztés után vízzel alaposan megspricceljük, tetszés szerinti magokkal, sóval megszórjuk, és a 200 fokra melegített gőzös sütőben 15-20 perc alatt megsütjük.
♥ a gőzös sütőhöz tegyünk egy kisebb fém edényben forró vizet a sütő aljába.
A darálni való magokat kávédarálóval megőröljük,összekeverjük a fűszerekkel,bikával citromsavval és a többi száraz hozzávalóval.majd hozzáadunk 3 dl langyos tejet,a balzsamecetet é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk a meleg, de nem forró tejben egy evőkanál cukorral. Egy tálba szitáljuk a lisztet, beleszórjuk a cukrot, a vaníliás cukrot, a sót, beleöntjük a felfuttatot...
Elkészítési idő: 2 és fé óra Nehézség: Közepes
A szárazanyagokat és a tojást, olajat, cukrot külön keverjük össze, majd az egészet keverjük össze, és adjuk hozzá a köménymagot. Kizsírozott sütőben süssük meg kb. 200 fokon.
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű