1 kávéskanál só
1 evőkanál cukor
1 evőkanál olaj
2 dkg élesztő
vagy 1 cs.porélesztő
2 bögre finomliszt
1 bögre rétesliszt
1 bögre víz
A liszteket egy tálba szitálom, bele jön a porélesztő, cukor, só. Úgy szoktam, hogy az első bögre szitált lisztre szórom a porélesztőt, igy a maradék két bögre liszt megvédi az élesztőt attól, hogy közvetlenül érintkezzen a sóval.
A hozzávalókat a kenyérsütő gép üstjébe teszem a következő sorrendben: Elsőre a bögre vizet, majd a tál tartalmát, végül az olajat öntöm az üstbe. Dagasztó kelesztő programra állítom és elindítom a gépet.
Még a program befejezése előtt bekapcsolom a sütőt 190-200°-ra, hogy bemelegedjen, mire belekerül a tészta.
Ha véget ért a program, lisztezett deszkán átgyúrom és megformázom a kenyeret.
Bevizezem, a sütőzacskóba helyezem, a zacskót lezárom. Pár helyen lukakat szúrok bele, hogy eltávozhasson a keletkező gőz. Pár percet még pihentetem a tésztát, majd megy a sütőbe.
Kb 45 perc alatt készre sül.
A lisztet összeszitálom a szódabikarbónával. Hozzáadom a sót és a zsiradékot, majd annyi langyos vizet, hogy megfelelő állagú tésztát kapjunk. Picit pihentetjük, majd lepényeket f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előbb a szárazanyagokat keverjük össze az átszitált liszttel.( az élesztőt is, felfuttatás nélkül) Majd a vajjal és a tejjel jól kidagasztjuk. Vékonyra kinyújtjuk, "pizza szelete...
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű
http://blog.keva.hu/?s=cukkini
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes