50 dkg szilva
5 dl cukor
2,5 dl víz
1 rúd fahéj
1 vaníliarúd
5 szem szegfűszeg
7-7,5 dl vodka
A szilvát megmossuk, tűvel mindegyiket több helyen megszurkáljuk. (Ne magozzuk ki!)
A vizet a cukorral és a fűszerekkel felfőzzük. Amikor forr, beletesszük a szilvát, és két percig forraljuk.
A gázt elzárjuk, a szilvát lehetőleg lapos üveg- vagy kerámia edénybe öntjük, és a sziruppal meglocsoljuk. Lefedjük, és egy éjszakára félretesszük.
Másnap a gyümölcsöt kiszedjük a szirupból, és tisztára mosott, széles szájú üvegbe tesszük. A szirupot felforraljuk, majd addig sűrítjük, míg nagyjából a negyedét el nem forrja. Hagyjuk kihűlni, majd hozzákeverjük a vodkát, és a szilvára öntjük úgy, hogy a vodka elfedje a gyümölcsöt.
Akár azonnal is fogyasztható, de 1-2 hónap érlelés után még sokkal finomabb lesz. Az érlelési idő alatt néha óvatos mozdulatokkal rázzuk fel az üveget.
A likőrt le is szűrhetjük és csinos üvegben ajándékba is adhatjuk
A hozzávalókat turmixban vagy egy magasfalú edényben botmixerrel pürésítjük.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
1. Lépés Pürésítsük fel a görögdinnyét egy turmixgépben. Szűrjük le a pürét egy finom lyukú szűrőn. (Körülbelül 2 csésze levet kapjunk.) 2. Lépés Egy nagy korsóban vagy ka...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A tejben elkeverjük a mézet, a vaníliakivonatot és a fűszereket. Felforraljuk, majd felolvasztjuk benne a csokoládét. Poharakba töltjük, a cukorral felvert tejszínhabbal dísz...
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű