4 evőkanál kristálycukor, ½ liter tejszín, 2 csomag vaníliás cukor, 2 tubus sűrített tej, 2 dl kávé, 4 dl whisky. ( Én almapálinkát használok)
4 evőkanál kristálycukrot kevés vízzel karamellizálj, majd önts rá fél liter felforralt, de már langyosra hűlt tejszínt. Addig főzd együtt, míg elolvad a karamella, de ügyelj rá, hogy ne kezdjen el forrni. Tegyél bele 2 csomag vaníliás cukrot, 2 tubus sűrített tejet és 2 deciliter kávét. Kicsit rottyantsd fel, majd zárd el alatta a tűzhelyet, és ha kihűlt, 4 deciliter whiskyvel keverd össze. Töltsd üvegbe, és tedd egy-két órára a fagyasztóba, utána hűtőben tárold.
A sütőtökpürét (sült sütőtök botmixerrel átpürésítve) egy edénybe tesszük és hozzáöntjük a tejet. Hozzáadjuk a fűszereket és a mézet és összefőzzük. 1 mokkáskanál fahéj (őrölt),...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Tegnap már igen későre járt az idő és igazából nem is tudtuk elképzelni, hogy kb. 2.5 kg finom érett málnából miképpen készítsünk aránylag gyorsan szörpöt. Van ám választék a recep...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összeturmicoljuk
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű