2 db csirkemell filé
7 szelet sonka
7 szelet bacon szalonna
ízlés szerint só
ízlés szerint bors
20 dkg gomba
A gombát kevés zsíron, apróra vágott vöröshagymával megpároljuk, zsírjára sütjük, hagyjuk kihűlni.
A csirkemell filét 6-7 darabba vágjuk, enyhén kiklopfoljuk.
Sózzuk, borsozzuk. Kiterítve ráterítünk egy szelet sonkát, egy ek. párolt gombát, feltekerjük, és bacon-ba csomagoljuk.
Zsírozott tepsibe egymás mellé fektetjük, fóliával letakarva 30-35 percig sütjük 200 C-on.
A fóliát levéve még addig sütjük, amíg a bacon szép pirosra sül.
Bármilyen körettel tálaljuk.
Nagyon finom, hidegen, melegen egyaránt. Készíthetjük sajttal is, a párolt gomba helyett, akkor számítsunk 7 szelet sajttal is.
A makarónit sós vízben kifőzzük. Az olajon megpirítjuk a hagymát, a pirospaprikát és az apróra vágott csirkemellet, kevés paradicsomlével addig párolunk, míg puha nem lesz. Megs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kifliket tejfölös tojással megkenjük. 5 perc pihi, majd 3 részre osztjuk 2 lilahagymát dinsztelni + bele a virsli sütni. Kinyújtjuk, mustárral megkenjük, rá a hagyma, virsli.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjéket villával elkeverjük. Beleszórjuk a keményítőt és kézi habverővel jól eldolgozzuk. Sóval, őröltborssal ízesítjük. A csirkemellet vékony darabokra szelet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű