♥ TÉSZTA:
500 g liszt
1 csipet só
10 g vaniliás cukor
3 evőkanál cukor
100 g olvasztott vaj
250 ml tej
25 g friss élesztő
2 db egész tojás
♥ TÖLTELÉK:
98 g vaniliás pudingpor
600 ml tej
4 evőkanál cukor
A tejből mérjünk ki 100 ml mennyiséget, 1 ek. cukrot, és futtassuk fel az élesztőt. Majd a többi hozzávalóval gyúrjunk lágy tésztát. Ez annyira lágy, hogy nem is igényel dagasztógépet.
Tegyük el 1 órát keleszteni meleg helyre.
Eközben készítsük el a krémet: egy keveset vegyünk ki a tejből és keverjük el a pudingporokat (2 csomag: 2x49g) csomómentesre. Én ekkor szoktam a cukrot is beletenni. A maradék tejet forraljuk fel és főzzük meg a pudingot.
Ha kész akkor egy vizezett tálcára öntsük ki, hogy hamar kihűljön. Ha kihűlt egy villával törjük jól össze a kész pudingot, mert így könnyebb lesz rákenni majd a tésztára.
Nézzük meg a tésztát, hogy jó e már!
Kb. 60*40 cm nagyságúra nyújtsuk ki, a vastagsága fél centi legyen.
Kenjük rá a krémet, majd tekerjük fel. Két ujjnyi vastagságúra szeleteljük, és tegyük sütőpapírral bélelt tepsibe.
180°-on kb. 30-35 percig süssük szép világosra.
Szórhatunk rá porcukrot vagy csorgathatunk rá csokit is.
A hozzávalókból tésztát gyúrok, annyi tejföllel, hogy jól formázható legyen. Kis golyókat formázok belőle, mert duplájára fog nőni. Sütőpapírral bélelt tepsin 180 fokon kb. 15 per...
Elkészítési idő: 4-5 óra Nehézség: Nehéz
A tojások sárgáját keverjük fehéredésig a nyírfacukorral. Adjuk hozzá a csipet sót és a vanília magokat. Öntsük fel a tejjel és takarék lángon (kevésbé gyakorlottak vízgőz fölött)...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a lisztben keverd el a szódabikarbónát, és a többi hozzávalóval alaposan gyúrd össze. Akkor jó, ha elválik az edény falától. Oszd két részre, tedd a hűtőbe, és pihentes...
Elkészítési idő: 80 min Nehézség: Könnyű