8 evőkanál liszt
2 tojás
csipet só
pici cukor
kb 1 dl tej
kb 2,5 dl víz
fél ek olaj
A lisztet, tojásokat, cukrot és sót elkeverjük, majd folyamatos kevergetés mellett vizet és tejet adunk hozzá 2:1 arányban.
Ezt addig folytatjuk, míg nem sűrű, de nem is túl híg tésztát kapunk.
Ekkor rakunk bele fél evőkanál olajat, hogy ne ragadjon le a tésztánk.
Egy palacsintasütőbe pici olajat öntünk és megvárjuk míg felmelegszik, majd kb fél levesmerőnyi tésztát öntünk bele.
Mindkét oldalát kb 2 percig sütjük.
Az első 4 hozzávalót összekeverem a száraz anyagokkal, majd olajban kisütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szitálni a lisztet,sütőporral sárgáját cukorral verni,hozzá a tejet beleönteni a szitált lisztet,és utána a felvert fehérjét. 2 sütőformában 180 fokon 40 percig sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskóta 5 tojásból bambuszrost lisztes verzió (nem kell magasnak lennie, én a gáztepsiben sütötte), amit kb 4*3 cm-es darabokra csíkoztam és vaníliaaromás tejben(mandulatej, lakt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz