- 6 db csirkecomb
- 2 tojás
- 2 e.k. tej
- 150 g búzaliszt
- 2 t.k. fokhagymapor
- 2 t.k. fűszerpaprika
- 1 t.k. fekete bors (Őrölt)
- 2 e.k. zabpehely
- 1 t.k. só
Páchoz:
- 1 t.k. só
- 3 e.k. citromlé
- 1 t.k. fekete bors (őrölt)
- 1 t.k. chili (őrölt)
Elsőként elkészítjük a pácot. Egy kis edényben összekeverjük a sót, a borsot, chilit és citromlevet, majd 1-2 órára beleforgatjuk a megmosott csirkecombokat. Összekeverjük a száraz anyagokat (liszt, só, bors, zabpehely, zsemlemorzsa).
Egy másik tálban alaposan összekeverjük a tojásokat a tejjel. Elővesszük a csirkecombokat és bőrével együtt először a lisztes keverékbe, majd a tojásba, majd újra a lisztes keverékbe forgatjuk őket. Forró olajban kb. 25 perc alatt, szép aranybarnára sütjük őket.
Egy táléba papírtörlőt teszünk és hagyjuk, hogy feligya a felesleges olajat, ami lecsepeg a megsült csirkéről. Sültburgonyával, vagy bármilyen más számunkra megfelelő körettel tálaljuk.
A húst forró olajban ropogósra sütjük,ízesítjük sóval,rozmaringgal,paprikával.Minden húst két szelet sonkába göngyölünk.Forró olajban üvegesre sütjük a hagymát.a fokhagymát,zöldség...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű