6 tojás sárga
6 k. porcukor
4 kanál liszt
2 k. kakaópor
1 dl olaj
1/2 sütőpor
Krém:
1 csomag margarin
20 dkg porcukor
7 dl mirinda
2 csomag vaníliás cukor
A tojások sárgáját, porcukorra kikeverjük, hozzáadjuk a lisztet, a kakaót, az olajat, a sütőport, a tojás fehérjét habbá verjük, majd hozzáadjuk, és sütjük.
Krém:
A margarint a porcukorral habosra keverjük, a tésztára kenjük, a mirindát a vaníliás pudinggal sűrűre főzzük és ha kihült a krémre kenjük.
A gesztenyét, kekszet, cukrot, rumot a tejjel összedolgozzuk és egy kapcsos tortaforma (26 cm-es) aljába nyomkodjuk. A pudingokat a cukorral, tejben sűrűre főzzük. Ha langyosra hű...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cérnametéltet főzzük ki ( a vízbe tegyünk egy kevés olajat és sót ) , de éppen csak 2 percig főzzük, majd szűrjük le, csepegtessük és hagyjuk kihűlni. Vigyázzunk, hogy ne puhuljo...
Elkészítési idő: 125 perc Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összegyúrjuk, de ne legyen kemény a tészta. Kis golyókat szakítunk belőle és hármasával az előmelegített ostyasütőben kisütjük.
Elkészítési idő: 60-65 perc Nehézség: Könnyű