Tészta:
6 tojásfehérje,
25 dkg cukor,
10 dkg liszt,
15 dkg kókuszreszelék
Krém: 6 tojássárga,
4 dl tej,
16 dkg cukor,
1 vaníliás pudingpor,
20 dkg margarin
A tojásfehérjéket a cukorral keményre verjük, óvatosan hozzákeverjük a lisztet és a kókuszt. Elég sűrű, kemény tészta lesz. Zsírozott, lisztezett kisebb tepsiben elkenjük és addig sütjük , míg a teteje el nem kezd kicsit színesedni, de ne süssük barnára.
A krém hozzávalóit a margarin kivételével sűrűre főzzük. Ha langyosra hűlt, hozzákeverjük a margarinhoz és a tésztára kenjük. Kókuszreszelékkel megszórjuk.
Összekeverjük a hozzávalókat majd, forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 A vaníliás pudingport megfőzöm a tejjel, és a cukorral. Megvárom míg kihűl. 2 A tojásokat szétválasztom sárgájára és fehérjére. 3 A tojássárgákat a cukorral és a vaníl...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kelesztőtálba öntjük a kimért lisztet, a kristálycukrot és a csipet só, a tejet meglangyosítjuk a vaníliás cukorral, majd felfuttatjuk benne az élesztőt. Ha felfutott az élesztő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű