25 dkg margarin, 3 dkg zsír, 42 dkg liszt, 24 dkg cukor, 4 tojás sárgája, kevés kakaó, 14 dkg dió, összedolgozzuk és karikákat szaggatunk. Sütjük.
Töltelék: 4 tojás fehérjét, 24 dkg cukorral gőz felett felverjük, 2 kanál baracklekvárt teszünk bele és töltjük a karikákat.
Máz: 5 e.k cukor, 1 e.k kakaó, 2 k. víz, ezt felfőzzük, és ha kihűlt 10 dkg vajat keverünk bele. Korongokra kenjük.
Elkészítés: 1. A lisztben elkeverjük a sütőport és a cukrokat, majd elmorzsoljuk benne a vajat és a tojások hozzáadásával összegyúrjuk, jól összedolgozzuk. (Az a jó, ha picit ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon 20 percet sütjük. Vanilia fagyival tálaljuk.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A többi hozzávalóból összeállítjuk a tésztát és vagy kézzel, vagy géppel dagasztjuk 10 percig. Én dagasztó géppel dagasztottam, a gépből kivéve még csapkodtam a deszkához, illetv...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz