Tésztához:
50 dkg liszt
25 dkg olvasztott vaj
15 dkg porcukor
5 dkg friss élesztő
0,6 dl tej
1 tojás
csipet só
Karamellához:
3,5 dl tej (3,8%-os)
25 dkg nádcukor
5 dkg vaj
1 t.k. őrölt fahéj
csipet só
A tészta hozzávalóit egy tálba összedolgozzuk, letakarva langyos helyen 1 órát pihentetjük. Ha a tészta megkelt, 32 egyforma részre osztjuk és ezekből apró gombócokat formálunk.
Az ostyasütőt előmelegítjük, majd egyenként aranybarnára sütjük benne az ostyát. Ha egy kész kitesszük egy deszkára és még frissen, míg puha a tészta egy 10 cm átmérőjű kerek szaggatóval formára vágjuk. A deszkán hagyjuk kihűlni, hogy egyenes maradjon.
Míg az ostyalapok sülnek, előkészítjük a karamellkrémet.
A krém hozzávalóit egy kis fazékba tesszük, majd elkezdjük összemelegíteni. Akkor jó, ha gyöngyösre forr. Sűrűn kevergetve addig főzzük, míg szépen besűrűsödik. Kb 45 perc.
A sűrű karamellből egyenletesen elosztva minden második ostyára kanalazunk, majd beborítjuk az üres lapokkal. Kicsit megmozgatva összenyomjuk őket, majd hagyjuk kihűlni.
A tojást felverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, sót, szódavizet és tovább keverjük, míg homogén, csomómentes nem lesz. Minimális olajat teszünk a masszába, ezt is elkeverjük. Olajj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hozzá valókat összekeverni. Gombócot formálni, közepes meleg olajba sütni. Meggyet össze melegíteni a többi hozzá valóval, sűríteni keményítő Meggy helyett lehet cukros-tejföl
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű