3 kg padlizsán
2,5 kg pritamin paprika
4 fej vöröshagyma
8 dl paradicsomlé
7 dl olaj
3 babérlevél
só, bors
A padlizsánt megsütjük és meghámozzuk. A hagymát megtisztítjuk és dinsztelni kezdjük az olajon, majd hozzáadjuk a megtisztított, apróra vágott paprikákat is. Az olaj elsőre soknak tűnhet, de ne ijedjünk meg, ennyi kell ahhoz, hogy jó zakuszka legyen belőle. Mikor már feldobja a levét a paprika, akkor hozzáadhatjuk a padlizsánt is. A paradicsomlével felöntjük és fűszerezzük, majd folyamatos kevergetés mellett főzzük. Nagyjából 2 órán át kell főzni ahhoz, hogy elkészüljön, mikor sűrűvé válik akkor lesz kész. Megéri elkészíteni, mert befőttesüvegbe is eltehető és akár télen is fogyasztható. Készítsünk egy próba adagot és amennyiben ízlik, télire is főzhetünk be belőle.
Első lépésben kiméred a vizet és felteszed a tűzre.Beleaprítod a chili paprikákat. Hozzáadod a cukrot a fokhagymát az ecetet és a sót. Amikor jól összeforraltad akkor pedig elkev...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A mustármagot finomra kell darálni (kb 2 percig). Aztán az egészet összeturmixolni. Ha túl csípősnek találod, akkor a gázon meg lehet melegíteni. Közepes lángon időnként megkev...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Turmixgépben kb. 5 percig sűrű sajtkrém állagúvá turmixoljuk
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű