10 dkg friss petrezselyem ( 4csomag)
1 kígyóuborka
2 gerezd fokhagyma
1 ek vaj
7 dl alaplé
1 ek. liszt, 2 dl. tejszín
A megmosott, megszárított petrezselymet turmixgépbe vagdosom. A megpucolt uborkát szeletekben hozzáadom, összepépesítem.
Egy leveses lábos aljába rakom a vajat, hozzáreszelem a fokhagymát. Kis lángon addig párolom, míg illatozni nem kezd. Hozzáadom az uborkás pépet és az egészet kb. 5 perc alatt összepárolom. Felöntöm az alaplévelés sóval, borssal összefőzöm.A lisztes tejszínnel behabarom. Zsemlekockákkal, akár hidegen is nagyon finom.
A gyümölcsöt felteszem annyi vízben amenni ellepi, bele teszem a fahéjat, szegfűszeget és a cukrot. Ha felforr, a pudingot belekeverem, pár percig még főzöm és kész is.
Elkészítési idő: 15-20 perc Nehézség: Könnyű
A tojásokat megfőzzük, megtisztítjuk, majd nagylyukú reszelőn lereszeljük. Hozzáadjuk a vajat, a krémsajtot, mustárral, sóval, finomra vágott turbolyával fűszerezzük. A kenyérszele...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű