1 kg csirkemell
1 vöröshagyma
10 dkg gomba
2 dl tejföl
1 dl főzőtejszín
2 evőkanál mustár
petrezselyemzöld
só, bors
olaj
A hagymát apróra vágjuk és kevés olajon megdinszteljük. A felkockázott húst hozzákeverjük és addig pirítjuk, míg feldobja a levét. A gombát leszűrjük és hozzákeverjük, fűszerezzük és öntünk alá egy pici vizet. Fedő alatt puhára főzzük. A tejfölt, a tejszínt és a mustárt összekeverjük, mikor a hús puha, felöntjük vele. Pár percig főzzük, majd megszórjuk a petrezselyemzölddel és fogyaszthatjuk.
Csirkemellet vékonyra szeletelünk. Almát citromlével meglocsolunk. Túrút tördelünk rá. Esetleg petrezselyemzöldet. Sütjük.
Elkészítési idő: 15 Nehézség: Könnyű
Ennél az ételnél az a lényeg, hogy mindent előre össze kell vágni, mert szépen folyamatosan lehet menni, ha elő van készítve. Tehát szép csíkokra vágom a húst, a gombát, és összeme...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tejfölt, a tojásokat, lisztet, sót, borsot, apróra vágott petrezselymet és a lereszelt sajtot összekeverjük. A csirkemellet felkockázva a többi összekevert alapanyaggal elkeverjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes