20 dkg vaj
20 dkg cukor
1 teáskanál vanília kivonat
1 citrom reszelt héja
4db tojás
20 dkg liszt
1 csomag sütőpor
2 dl tej
pár szem szilva
csipet só
A vajat a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a tojásokat, a vaníliát, sót és a citromhéjat. Amikor már sima és egynemű a sütőporos lisztet a tejjel felváltogatva apránként hozzákeverjük. Egy 25 x25 centis formát sütőpapírral kibélelünk, beleöntjük a tésztát és a tetejét megszórjuk a negyedekre vágott szilvával (természetesen bele is lehet forgatni). 180 fokos sütőben 35-40 perc alatt megsütjük. Porcukorral meghintve tálaljuk.
Körtét kockázni. Liszt, margarin, sütőpor, citromhéj össze. Tojássárga,5 dkg cukor,tej összegyúrni. Felezni a tésztát,nyújtani rá körte, 5 dkg cukor,dió Rá másik tészta megszu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A túrót, a tojást, a búzadarát, a cukrot és a sót egy tálban jól összedolgozzuk. (Lényeg, hogy ne legyenek benne nagyobb túródarabok. A legjobb, ha előzetesen szitán áttörjük a t...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű