1,5 bögre liszt
1 bögre cukor
1 bögre kókuszreszelék
1 bögre tej
1/2 bögre olaj vagy olvasztott zsír
1 bögre darabos dió vagy mogyoró
3 tojás
2 reszelt alma
1 sütőpor
1 vanil cukor
1-2 kanál kakaó
1 citrom reszelt héja
csipet só
1 marék mazsola
100 g csokoládé
20g margarin vagy vaj
Keverjük homogén masszává a hozzávalókat és kilisztezett tepsibe , előmelegített sütőben 180 fokon süssük kb 30 percig . Ne száritsuk ki nagyon a tésztát . A csokoládét olvasszuk fel a vajjal és csorgassuk a kihült süteményre . Hidegen szeletelhető .
A hozzávalókat összekeverjük, sütőpapíros tepsibe öntjük. Tetejére meggyet, őszibarackot vagy más gyümölcsöt is tehetünk. 180 fokon kb. 40 percig sütjük. (Tűpróba)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Fehérjehab,cukor, liszt,sütőpor,citrom, többi hozzá való. 165 fok 40 perc sütés. Máz: felolvasztani,tetejére önteni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egész tojásokat a cukorral, vaníliával, sóval jó habosra keverjük. Hozzáadjuk a tejet és tovább keverjük, majd hozzáadjuk a lisztet és jól összekeverjük. Lisztezett, zsírozott...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű