Hozzávalók:
2 tojás,
1 bögre liszt (2 dl),
1 bögre tej,
1 vaníliás cukor,
2 ek. cukor.
A tojás sárgáját a cukorral, vaníliás cukorral habosra kikavarni, majd apránként hozzáadni a lisztet, tejet ....végül óvatosan hozzákeverjük (vigyázva, hogy ne törjük a habot) a tojásfehérje kemény habját.
Az ecset segítségével kiolajozott palacsintasütőben evőkanállal kanalazom a masszát, így 4 kis palacsinta sül egyszerre.
smile hangulatjel
most 5 tojásból sütöttem, és kb. 50 db palacsintámat lett ebből az adagból!
A tésztalapokhoz a hozzávalókat összegyúrjuk, és jó alaposan kidolgozzuk. 5 részre osztjuk (nekem 185 g volt egy-egy rész), sütőpapíron vékonyra kinyújtjuk (én 20 × 30 cm-eresre ny...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összekeverjük az elmorzsolt túróval, majd hozzáadjuk a tojások sárgáit, a tejfölt, a porcukrot és a szódabikarbónát. Jól összegyúrjuk, és lisztezett nyújtódeszkán másfél...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz