Hozzávalók: ( Kb. 18-20 db)
50 dkg liszt, 5 dkg élesztő, 2,5 dl tej, 2 ek cukor, 1 tojás, 10 dkg margarin, csipet só, kenéshez tojás, fahéjas cukor v. cukros kakaó v. kókusz v. cukros dió, kb. 10 db papírtörlő guriga feldarabolva,vagy a sörös doboz is nagyszerű...
1. A langyos cukros tejben megfuttatjuk az élesztőt, majd hozzáadjuk a liszthez, sóhoz és tojáshoz. Végül az olvasztott margarint is hozzáadjuk és jól összegyúrjuk. Hagyjuk megkelni.
2. Míg a tésztánk kel, bevonjuk a WC papírgurigánkat alufóliával vagy jó a sörös doboz is.
3. Ha a tészta kész, kinyújtjuk és hosszú csíkokra vágjuk.
4. Az alufóliázott gurigákat bekenjük olajjal, hogy könnyen lecsússzon róla a tészta, ha megsült.
5. Rátekerjük a gurigákra a tésztát és alaposan szétnyomkodjuk, hogy összeragadjanak a tésztacsíkok.
6. Alaposan bekenjük tojással és belenyomkodjuk a fahéjas cukorba. (Nagyon bele kell nyomkodni, különben sütés után lepotyog róla a cukor.)
7. Előmelegített sütőben 160c-on légkeveréses verzióba kb 20 percig sütjük... természetesen állítva!!! Miután kivettük lehúzzuk a kalácsokat a gurigákról és máris tálalhatjuk
Habverővel apródonként dolgozzuk finomra a tésztát, aminek felét tegyük tepsibe. Tetejét fejtett meggyel szórjuk meg. A tészta másik felébe egy evőkanál kakaót keverünk el. Habver...
Elkészítési idő: 45 Nehézség: Könnyű
Lap, krém, piskóta, krém, lap, vékony krém, 10 dkg durvára vágott dió, + 1 e.k cukor karamellizálva rácsurgatjuk a tetejére.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes