1 db tojás,3 dkg zsír,3 kanál tej,3 kanál méz,15 dkg cukor,1 kávéskanál szódabikarbóna,1 mokkáskanál fahéj,
Ezeket forró víz felett állandó kevergetés mellett csomó mentere keverjük.
40 dkg lisztet teszünk bele és 3 lapot sütünk belőle.
6 db tojásból piskótát sütünk,kettévágjuk és krémmel összeragasszuk.
Krém:
1/2l tej és 5 kanál búzadarából krémet főzünk.
1 rámát és 22 dkg cukrot kikeverünk és a felfőzött masszát összevegyítjük!Majd megtöltjük a süteményt!A sütött lapok közé pedig lekvárt teszünk!
Majd a tetejére csokimázat főzünk!
A tésztának valókat összegyúrtam a tejet lassan adtam hozzá, hogy egy képlékeny állagú tésztát kapjak.A tepsit vajaztam, liszteztem és a tészta felét beleöntöttem. Elkészítettem a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat kikeverjük. Sütőpapíros tepsiben, 30x39 cm, öntöm,tetejére magozott meggyet szórok. Előmelegített sütőben 170-175 fokon tűpróbáig sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral és a sóval kihabosítjuk, egyenként hozzákeverjük a tojásokat, majd az átszitált, sütőporral elvegyített lisztet, a narancslét és a tejet. Jól kidolgozzuk a tészt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű