1 csomag rizslap
10 dkg mák
1,5dl tej
1 ek rizsdara
2-3 ek cukor
meggy
tojás
A tejet felforralom a mákkal és a cukorral (ízlés szerint). Belekeverem a rizsdarát is és pár percig hagyom állni.
A rizslapokat meleg vízbe áztatom kb 1 percig. A közepébe teszek egy - egy ek mákot és rá pár szem meggyet majd behajtogatom.
A tetejét megkenem tojással.
200 fokon kb 20 percet sül.
Így egy kicsit kihasadt lehet legközelebb kicsit elcsúsztatva két lapba tekerem.
Zubereitung: Der Vorteig & Teig: Die Hefe in 50 ml lauwarmer Milch mit dem Zucker auflösen und gehen lassen, bis sie schäumt. Danach zum Mehl gießen. Die Eigelbe, 1 EL Zucker, Sa...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A kekszet ledaráljuk. A kókuszreszeléken kívül mindent belekeverünk és jól eldolgozzuk. Apró golyókat formálunk belőle és a kókuszba forgatjuk mindet.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a krémet készítettem el. A zselatint elkevertem a nyírfacukorral, vaníliával. A tejet, tejszínt felforraltam, majd hozzákevertem a zselatinos cukrot, levettem a tűzhelyről...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű