6 tojás
30 dkg cukor
30 dkg liszt
15 evőkanál víz
2 teáskanál szódabikarbóna
15 dkg darált dió
A krémhez:
2 tojás
4 tojássárgája
20 dkg cukor
15 dkg darált dió
30 dkg vaj
rumaroma
A tetejére:
tejszínhab
csokoládéreszelék
A tojások fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját krémesre kavarjuk a cukorral, majd a diót is beledolgozzuk. A vizet kanalanként belekeverjük. A lisztet és a szódabikarbónát összedolgozzuk, a tojáskrémhez keverjük. A habot is hozzáadjuk, összedolgozzuk és sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. 180 fokos sütőben tűpróbáig sütjük. A tojásokat a cukorral összekeverjük és gőz fölött besűrítjük. A diót is belekeverjük, majd az aromával ízesítjük. Kihűtjük és a vajjal összekeverjük. A megsült tésztát háromba vágjuk és megkenjük a krémmel. A tetejét tejszínhabbal bevonjuk, csokoládéreszelékkel díszítjük.
A kalácsot felszeleteljük/ a kifli felkarikázzuk. A tejet egy lábosban feltesszük forrni, addig a 3 tojás sárgáját a 3 ek. cukrot és a vaníliás cukrot habosra keverjük, és a forró...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 6 tojást külön választom. A sárgáját a cukorral, két kanál kávéval 15 percig kavarom/géppel/, és fokozatosan hozzákeverem a mascarponét. A tojásfehérjét habbá verem és óvatosan a...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű