28 dkg liszt
– 28 dkg vaj
– 15 dkg darált mandula, vagy dió
– 14 dkg porcukor
– rumaroma
– lekvár (a ragasztáshoz)
A tetejére:
– 25 dkg étcsokoládé
– 1 evőkanál vaj
– dióbél
A lisztet, a darált mandulát, vagy diót, a porcukrot, a vajat és az aromát egy tálba tesszük, meggyúrjuk a tésztát. Fóliával lefedjük és egy órára hűtőbe tesszük, majd lisztezett felületen vékonyra nyújtjuk. Kiszaggatjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, 180 fokos sütőben nagyjából 13 perc alatt megsütjük. Mikor kihűltek, lekvárral összeragasztjuk őket. A csokoládét a vajjal felolvasztjuk és a süteményeket bevonjuk vele. Dióval, reszelt narancshéjjal díszítjük. Legalább egy éjszakán át pihentetjük, majd fogyasztjuk.
◾️A liszteket a margarinnal elmorzsoljuk. ◾️Hozzáadjuk a tojások sárgáját, a sütőport, az édesítőt, a sót és a vaníliát. ◾️1 órára hűtőbe tesszük, majd kinyújtjuk, kiszaggatjuk...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Nehéz