a tésztához:
25 dkg puha vaj
15 dkg porcukor
1 kezeletlen citrom reszelt héja
1 teáskanál vaníliakivonat
7 tojássárgája
30 dkg liszt
a töltéshez:
sárgabaracklekvár
a díszítéshez:
5-7 dkg étcsokoládé
Habosra keverjük a vajat a porcukorral, a vaníliakivonattal és a citromhéjjal, egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját, végül belekeverjük a lisztet is. Bekapcsoljuk a sütőt 180 fokra, alsó-felső sütésmódban, és sütőpapírral béleljük a tepsiket.
Eldobható habzsákba vagy nagyobb nejlonzacskó egyik sarkába töltjük a masszát, kb. 1 cm-es lyukat vágunk a zacskó végére, és a tepsire – egymástól kisujjnyi távolságra – 2 cm átmérőjű félgömböket nyomunk. 7-8 perc alatt világossárgára sütjük őket.
Kihűlés után baracklekvárral összeragasztunk 2-2 félgömböt, tálcán egymás mellé sorakoztatjuk mindet, és nejlonnal letakarva 1-2 órán át hagyjuk puhulni. A gőz fölött felolvasztott csokoládét nejlonzacskóba töltjük, pici lyukat vágunk a végére, és ezzel mindet megcsíkozzuk. Ha a csokoládé megszilárdult, jól záródó dobozban tároljuk a süteményeket.
Eloszor osszegyurom a tesztanak valokat:liszt,zsir,a 4 tojas sargaja,cukor,sutopor,tej Tejet annyit teszunk amennyi osszefogja a tesztat...ne legyen tul kemeny Osszegyuras utan f...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
185 fokon 20perc. Az eredeti receptnel a maradek tojasfeherjebol 3 ek daralt dioval 1 ek mezzel meg ez utan 5 perc tovabbi sutes lenne, de ez most nekunk kimarad.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kihűlt burgonyát, a margarinnal,liszttel és tojással összegyúrjuk,megsózzuk és kétszer egymás után vékonyra kinyújtjuk,háromszorosan összehajtva.A tésztát hűtőben 3-4 órát pihent...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű