2,5 dcl forró víz
3 e.kanál disznó zsír
2 e. kanál olaj
2 e. kanál ecet
1/2 kg átszitált sima liszt
1 drb tojás
csipetnyi só
A disznó zsírt,olajat,ectet,sót összekeverjük a forró vízzel és hozzáajuk a lisztet ,tojást és jól kidolgozzuk a tésztát , letakarva 1 órát pihentetjük.Pihentetés után 3-4 részre osztjuk a tésztát, majd egy vászon asztalterítőn amit lelisztezünk kihúzzuk a tésztát óvatosan .
Amikor kész vagyunk ,töltjük tetszés szerint a rétestésztát , majd az asztalterítő segítségével felpergetjük rúd formára és a kizsírozott tepsikbe rakjuk és megsütjük
Elkészítés Az élesztőt langyos, cukros tejben felfuttatjuk. A liszteket egy tálba tesszük, hozzáadjuk a tojást, a vajat, a cukrot és az élesztős tejet. A maradék tejet is hozzáö...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A zabpehelylisztet (ha a zabpelyhet kávédarálóban megdaráltam, máris van zabpehelylisztünk) a szódabikarbónával, sütőporral és a fűszerekkel elkevertem. Az almákat meghámoztam, ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon sütöttem, kb 20-25 perc, de látni fogod ha szép aranysárga a teteje.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű