• 175 g búzaliszt (BL55)
• 0.5 teáskanál szódabikarbóna
• 0.5 teáskanál só
• 60 g vaj
• 45 g natúr krémsajt (pl.: Philadelphia original)
• 60 g kristálycukor
• 120 g cukor - aranybarna
• 1 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
• 100 g étcsokoládé (45%-os)
1. A lisztet, szódabikatbónát és a sót jól összekeverjük.
2. Egy konyhai robotgépben habosítsuk fel a vajat, krémsajtot, cukrot, barnacukrot, amíg szép habos lesz.
3. Adjuk hozzá a tojást, és azzal is jól habosítsuk fel, majd keverjük hozzá a lisztes keveréket is.
4. Végül pedig a csokoládé cseppeket is keverjük hozzá.Csomagoljuk folpackba a tésztát és tegyük hűtőbe pár órára.
5. A kihűlt tésztából készítsünk golyókat, majd tegyük őket a sütőlemezre elég távol egymástól, hogy tudjanak terülni.
6. 190 C fokra előmelegített sütőben süssük 9-11 percig légkeverés nélkül. Nem szabad, hogy színt kapjanak! Ekkor még olyanok, mint ha nem sültek volna meg teljesen, de valójában már jók! Hagyjuk a lemezen kihűlni őket.
Egy pohár tejjel egyszerűen mennyei ez az amerikai csokis keksz! :)
A vajat a cukorral kézi mixerrel két percig habosítjuk, egy perc alatt belekeverjük a tojást, majd a túrót, a vaníliát, a citromlevet és a citrom lereszelt héjat. Egy külön tálban...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverni, sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
.A cukrot felolvasztom a 12 kanál vízzel (összekeverem és fölteszem melegedni). Ha elolvadt a cukor, tovább melegítem és belekeverem a margarint. Ezután leveszem a tűzről, hozzák...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű