• 5 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
• 90 g búzaliszt (BL55)
• 90 g kristálycukor
• 400 g baracklekvár
1. A tojásokat szétválasztjuk, ezután tojássárgáját a cukorral habosra keverjük és a fehérjét keményebb habbá verjük.
2. A cukros tojássárgáját, és a fehérjehabot összekeverjük, vigyázva, hogy ne törjük össze a habot, majd apránként hozzákeverjük a lisztet is.
3. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk (25x33 cm).180 C-ra előmelegített sütőben 25 perc alatt megsütjük a piskótát légkeverés nélkül.
4. A piskótát szilikonos sütőpapírba tekerjük, úgy hogy a piskóta bőrös fele legyen kifelé. Így felveszi majd a későbbi tekercs formáját.
Ha kihűlt, csavarjuk ki a papírból. Kenjük meg lekvárral, és csavarjuk fel.Tegyük hűtőbe 2-3 órára.
A tészta hozzávalóit a kenyérsütőgépbe teszem, és a gépet a tészta programon elindítom. Nálam ez a 7-es. A gép a tésztát összeállítja és dagasztja 20 percig. Ha lejárt a 20 perc...
Elkészítési idő: kb2óra 15 perc Nehézség: Könnyű
Az élesztőt keverjük el egy bögre meleg vízben, és takarjuk le 10 percre. A lisztet, tejet, cukrot, sót, 4 ek olajat és az élesztős vizet öntsük egy nagy tálba, és robotgéppel maga...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
tojásfehérjéből kemény habot verünk. Az összes többi hozzávalót összekeverjük, majd óvarosan hozzáadjuk a tojásfehérjét. Kivajazott tortaformában sütjük 180 °C-on 40 percet.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű