• 350 g rebarbara
• 650 ml víz
• 2 nagy csipet só
• 75 g kristálycukor
• 1 db vaníliarúd (belseje és héja)
• 2 rúd fahéj (egész)
• 10 szem szegfűszeg (egész)
• 1 db tojássárgája
• 140 ml tejföl (20%-os)
Opcionális
• 2 szem eper (friss)
1. A rebarbarát mossuk fel és vágjuk 1 cm-es darabokra, majd öntsük fel a vízzel.
2. Adjuk hozzá a fahéjat, félbevágott vaníliarudat, a szegfűszeget fűszertojásban, a sót és a cukrot.
3. Forraljuk fel, majd fedő alatt főzzük a forrástól számított 5-8 percen át.
4. Közben a tojássárgát keverjük ki a tejföllel. Ha a vízben a rebarbara puhára főtt, halásszuk ki a vaníliát, a fahéjat és a szegfűszeges fűszertojást.
5. Most egy merőkanállal szedjünk a forró léből a tejfölhöz és jól keverjük el, majd öntsük vissza az egészet a leveshez, keverjük el és forraljunk rajta még egyet.
6. Botmixerrel egy kicsit turmixoljunk rá, hogy krémesebb legyen. Majd, csak hogy finomabb legyen, egészen apróra vágott epret tehetünk bele tálaláskor.
Hidegen és melegen is fogyasztható.
A csirkemellet megmossuk, megtisztítjuk, felszeleteljük, a szeleteket kiklopfoljuk, sózzuk és borsozzuk, megkenjük a mustárral, ráteszünk egy szelet sonkát és sajtos, félbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokit felolvasztani. Tojásfehérjét habbá verni, majd hozzárakni a többi hozzávalót. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk /20db/. 175 fokon 10-12 perc alatt megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
. A vöröshagymát apró kockákra vágom. Az előkészített húst 1 cm-es kockákra vágom. A paprikát és a paradicsomot is hasonló méretű kockákra vágom. (télen lecsó alapot teszek bele)...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű