• 350 g rebarbara
• 650 ml víz
• 2 nagy csipet só
• 75 g kristálycukor
• 1 db vaníliarúd (belseje és héja)
• 2 rúd fahéj (egész)
• 10 szem szegfűszeg (egész)
• 1 db tojássárgája
• 140 ml tejföl (20%-os)
Opcionális
• 2 szem eper (friss)
1. A rebarbarát mossuk fel és vágjuk 1 cm-es darabokra, majd öntsük fel a vízzel.
2. Adjuk hozzá a fahéjat, félbevágott vaníliarudat, a szegfűszeget fűszertojásban, a sót és a cukrot.
3. Forraljuk fel, majd fedő alatt főzzük a forrástól számított 5-8 percen át.
4. Közben a tojássárgát keverjük ki a tejföllel. Ha a vízben a rebarbara puhára főtt, halásszuk ki a vaníliát, a fahéjat és a szegfűszeges fűszertojást.
5. Most egy merőkanállal szedjünk a forró léből a tejfölhöz és jól keverjük el, majd öntsük vissza az egészet a leveshez, keverjük el és forraljunk rajta még egyet.
6. Botmixerrel egy kicsit turmixoljunk rá, hogy krémesebb legyen. Majd, csak hogy finomabb legyen, egészen apróra vágott epret tehetünk bele tálaláskor.
Hidegen és melegen is fogyasztható.
Öt-hat szem epret kockázz fel. A többit tedd turmixgépbe a tejjel, a tejszínnel és a mézzel, majd keverd egészen krémesre. Oszd tálkákba, szórj rájuk a feldarabolt eperből, és dísz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
légkeveréssel 180fok keverd össze a tésztát fé óráig hűtőben pihentetni nyújtsd ki ha kész szélén 3 cm-t hagyj ki kend meg lekvárral eper rá hajtsd fel a tészta szélét és kend le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű