Hozzávalók:
55 dkg háztartási keksz
2 kg alma
20 dkg kristálycukor
7 dl víz
fahéj (ízlés szerint)
4 csomag (főzni való) vaníliás puding
4 dl víz
2 csomag vaníliás cukor
tetejére
20 dkg csokoládé
Az almát meghámozzuk, lereszeljük, és feltesszük főni a 20 dkg cukorral és a 7 dl vízzel. Egy kis fahéjjal ízesítjük. Amikor az alma megfőtt, a 4 csomag vaníliapudingot kikeverjük a 2 csomag vaníliáscukorral és a 4 dl vízzel, majd hozzáöntjük az almához, és egyet forralunk rajta. Szép sűrű, de még kenhető masszát kapunk. egy 32x25 cm-es tepsit használtam Erre egy sorban elhelyezem a háztartási kekszeket, majd ráöntöm az almás krémet, és szépen elsimítom. Ezután a tetejét szintén háztartási keksszel borítom be. Erre jön a csokimáz. . Legalább 3 órát kell vele várni, míg lehet vágni a süteményt
A puding hozzávalóit turmixgépben összedolgozzuk, turmixolás után (kb. 20-30 perccel) tökéletes puding állagúvá keményedik.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőport, porcukrot elkeverem a lisztben és a felkockázott hideg vajjal a késes robotgépben összemorzsásítom. A tejfölben elhabart tojással tésztává gyúrom, kinyújtom és a tepsib...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Könnyű
A meggyet pici liszttel, joghurttal és a vaniliarúg magjaival felforraltam. A tészta összetevőit kikevertem, elfeleztem. Szilikon piteformában sütöttem. 180 fokon es tűpróbáig, sz...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű