Családireceptkönyv.hu

Pudingos Rebarbara süti


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


-25 dkg margarin
-25 dkg cukor
-1 vaniliacukor
-4 tojás
-pici só
-25 dkg liszt
-2 teáskanál sütőpor
-60 dkg rebarbara
A tetejére:
-2 csomag vaníliapuding
-8 dkg cukor
-700 ml tej
-3 doboz 25-30%-os tejszín (600 ml) (Magyarországon a Lidl-ben kapható) ha nincs akkor Maszkarpone is jó )

-a tejszínt krémszerü tehát nem kell felverni

Elkészítés:


A puha margarint habosra keverem a cukorral,vaníliacukorral,beleteszem az egész tojásokat , azzal is jól kikeverem majd belekeverem a sütőporos lisztet és kikent tepsíibe simítom.

A rebarbarát megmosom (nem hámozom meg) ,2 cm-es darabokra vágom és a süti tetejére szórom.Előmelegített sütőben 160 fokon kb 25 percig sütöm.

Megfőzöm a pudingot és hülni teszem ,mikor még langyos belekavarom a tejszínt .

Kiveszem a sütit ,rákenem a pudingos krémet és 15-20 percre visszateszem sülni addig mig szép piros lessz a teteje,Kiveszem és mikor teljesen kihült szeletelem

Trükkök, tippek, praktikák:


Nem kell megijedni mikor kivesszük még kissé lágy,de mikor kihül megkeményedik
.A rebarbara helyett lehet bármilyen gyümölcsöt használni .

Pudingos Rebarbara süti

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Írta: Zsuzsi
Jaffa szelet
Jaffa szelet

A tészta hozzávalóit összekeverjük, és sütjük. Mikor kihűlt kettőbe vágjuk. Az egyik felét elmorzsoljuk. A krémhez a baracklekvárt és a cukrot megfőzzük 2,5dl vízben, mikor kihűlt...

Elkészítési idő:
Nehézség: Közepes
share
Írta: Zsuzsa
Sütés nélküli kókuszos túrótorta
Sütés nélküli kókuszos túrótorta

A kekszet ledaráljuk és a vajjal összekeverjük, lekapcsolható oldalú sütőformába simítjuk. A túrót összetörjük és beledolgozzuk a cukrot és a vaníliás cukrot, majd a 10 dkg kókuszr...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Bögrés négerszelet
Bögrés négerszelet

Tojásokat ketté választom, fehérjét kemény habbá verem ,sárgájához: cukor,rum+vaníliaaroma,margarin,habosra keverem,a tejből picit hozzáadva még habosabbá simábbá dolgozom,aztán me...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk