Tésztához:
60 dkg liszt
1 púpos ek libazsír
1 dl tej
1 kk cukor
50 g élesztő
1 tojás és 1 tojás sárgája
3 dl tejföl
3 tk só
libazsír (kenéshez)
3 fej lila hagyma
Tetejére:
1 felver tojás
A lila hagymát felkockáztam, és kevés libazsíron megfuttattam, majd félretettem hűlni.
Az élesztőt a langyos tejjel és a kevés cukorral hagytam felfutni. A lisztet a zsírral összemorzsoltam, hozzáadtam a többi hozzávalót és a felfuttatott élesztőt. Alaposan összedolgoztam, majd az egészet kinyújtottam. Megkentem nagyon vékonyan libazsírral, és rápakoltam a lila hagymát,Össze hajtogattam mint a hájastésztát és egy orrát a hűtőbe
tettem ezt a műveletet 3 szór ismételtem Miután”kellően kipihente magát,” a sütőt bekapcsoltam 180-200 fokra, a tésztát lisztezett munkafelületen jó ujjnyi vastagságúra nyújtottam, a tetejét egy recés késsel bevagdostam, és egy pogácsa szaggatóval kiszaggattam.A tetejét felvert tojással megkentem sütés 25 perc
A tejet felmelegítjük, hozzáadjuk a cukrot és az élesztőt. Megvárjuk, míg a kovász felfut (15-25 perc). A réteslisztet és finomlisztet egy tálba tesszük és összekeverjük. Hozzáadj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elmorzsoljuk a margarinnal és a sóval, bele tesszük a sajtot és a tejfölt, összegyúrjuk. Kinyújtjuk kb kisujjnyi vastagra, lekenjük a felvert tojással (kb a fele kell) é...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű