- 50 dkg liszt,
- 25 dkg margarin,
- púpos kávés kanál só,
- 2 dkg szalakáli,
- 25 dkg trapista finomra reszelve,
- 1 tejföl,
- 1 dl tej,
- 1 tojás
A lisztet egy tálba mérjük, majd elkeverjük benne a sütőport és a sót.
Hozzáadjuk a margarint, a tejfölt, egy marék reszelt sajtot.
Jól összedolgozzuk.
Folpackba csomagolva pár órára a hűtőbe rakjuk, de még jobb, ha egy egész éjszakát pihen.
Lisztezett felületen kb. 3-4 mm vastagra elnyújtjuk.
Egy perecformával kiszaggatjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk.
A sütőt előmelegítjük.
A pereceket lekenjük egy egész, felvert tojással, majd megszórjuk reszelt sajttal.
180 fokon 13 perc alatt hőlégkeveréssel megsütjük.
1. Az élesztőt cukorral elkevert langyos tejben felfuttatom. A többi hozzávalókkal a sajt kivételével egy közepesen lágy, puha kelt tésztát készítek, kelesztőtálba teszem és fél...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt futtassuk fel a cukorral elkevert langyos tejben. Gyúrjuk össze a tészta többi hozzávalójával. Osszuk két egyenlő részre, és hagyjuk meleg helyen, letakarva 20 percig...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű