6 drb tojás fehérje
180 gr cukor
80 gr liszt
3 evökanál kokuszreszelék
1/2 cs sütöpor
Krém: 6 tojás sárgája
180 gr cukor
250 dl tej
1 csomag vaniliás puding
200 gr margarin
Krém: 6 tojás sárgája
180 gr cukor
250 dl tej
1 csomag vaniliás puding
200 gr margarin
Krém tetejére: 300 gr keksz
Szirop: 200 gr cukor
100 dl viz
Máz: 200 gr tej csokoládé
100 gr margarin
1 evökanál méz
A tojások fehérjét a cukoral habbá verjük, hozzá keverjük a sütöporal elkevert lisztet, és a kokuszreszeléket. Sütöpapiral bélelt tepsibe rakjuk és elömelegitet sütöben megsütjük.
Krémhez: A tojások sárgáját kikavarjuk a cukoral, a pudingot a tejel elkavarjuk, össze öntjük és megfözzük. ha kihült hozzá adjuk a margarint.
Rákenjük a tésztára
Szirop: a cukorbol karamelt készitünk felengedjük vizzel és ebbe mártogatjuk a kekszeket amit a krém tetejére rakunk
Máz: A csokoládét a margarint . a mézt gözön öszeolvasztjuk és a kekszek tetejére kenjük.
Egy északát a hütöbe teszük másnap szeleteljük.
Az ostya lapokat hosszába kettévágom ami 6 db így lesz 12 db. A tésztához az alapanyagokat tálba rakom jól összedolgozom 24 db ceruza vastag rudat sodrunk belőle sütőpapíros tepsi...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztet a tejjel és a vaníliával gőz felett sűrűre főzzük, ha kihűlt, hozzákeverjük a cukorral elkevert tojássárgáját és óvatosan a 4 tojás habját.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat habosra keverjük. A banánt alaposan összenyomjik villával és a tojáshoz keverjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű