30 dkg liszt
4 tojás
4 dl tej
1 csipet só
1 evk cukor
1,5 dl szénsavas ásványvíz
3 ek olaj
2 csipet sütőpor
reszelt citromhéj
A töltelékhez:
25 dkg darált dió
1 kis üveg baracklekvár
1 csomag vaníliás cukor
10 dkg pórcukor
10 dkg csoki a tetejére
A palacsinta hozzávalóit csomómentesre kikeverjük. 30 percig pihentetjük. Előkészítjük a diót, ledaráljuk és összekeverjük a cukorral. A lekvárhoz hozzá keverjük a rumot. Ha a tészta túl sűrű lenne akkor egy kis ásványvízzel hígítjuk.
Forró, olajozott serpenyőben elkezdjük kisütni a palacsintákat. Tányárra csúsztatjuk, megkenjük lekvárral és megszórjuk a dióval. Addig ismételjük a rétegezést amíg el nem fogy a palacsinta, a tetejére gőz felett csokit olvasztunk.
• 25 dkg rizst mosni, 1 l tejbe csipet sóval, van rúddal megfőzni, kihűlni, • 2 ek margarint 15 dkg cukorral habosra, egyenként 4 tojás sárgája, 1 citrom reszelt héja, rizs, • to...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojást, sót, cukrot, citromhéjat robotgéppel felhabosítjuk, hozzáadjuk a túrót és a darát, mazsolát és jól összekeverjük. Kb. 2 órára hűtőbe tesszük. Kivajazott tűzálló tálba sor...
Elkészítési idő: 2.5 óra Nehézség: Könnyű