4 tojás
70 gramm mandulaliszt
100 ml cukrozatlan mandulatej
1 sütőpor
3 evőkanál kakaópor
4 eőkanál eritrit
Krém:
300 gramm sajtkrém
2 evőkanál natúr soya joghurt
1 evőkanál eritrit
vanília aroma
200 ml növényi tejszín
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. A sárgáját az eritrittel habosra keverjük, majd megy bele minden további hozzávaló és egyneművé keverjük. A habot a kakaós masszával összeforgatjuk.
Egy sütőpapírral bélelt gáztepsin vékonyan eloszlatjuk és kb 150 fokon, légkeverésen 10 perc alatt készre sütjük.
Közben elkészítjük a krémet. A tejszínt kemény habbá verjük majd a többi hozzávalót összekeverjük és elkeverjük a tejszínhabbal. Hideg helyen hagyjuk amíg a tészta kihűl. A tésztát szabályos téglalapokká vágjuk fel, és a felén eloszlatjuk a krémet, majd az üresen maradt téglalapokat szépen ráhelyezzük. Hagyjuk hűtőben pihenni egy órát legalább.
Valójában ez a krém mennyiség nekem sok lett, így a maradékot majd felhasználom valami máshoz :)
A piskóta 5 tojásból bambuszrost lisztes verzió (nem kell magasnak lennie, én a gáztepsiben sütötte), amit kb 4*3 cm-es darabokra csíkoztam és vaníliaaromás tejben(mandulatej, lakt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz
Az első 4 hozzávalót összekeverem a száraz anyagokkal, majd olajban kisütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
. : almát hámozok, nagy lukú reszelőn reszelem, citromlével, fahéjjal főzöm. Amikor kész, adok hozzá porcukrot, vaníliás cukrot, ki hűtöm. Gyúrok hozzá reszelt kekszet, gombócoka...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz