Recept 2 személyre:
-75g cukormentes étcsokoládé
-22,5g vaj
-2 tojássárgája
-2 tojásfehérje
-2g zsírtalanított mandula vagy lenmagliszt
-pici só
Két szufléformát vagy desszertgyűrűt kivajazunk,megszórjuk őket kevés holland kakaóporral,a sütőt felmelegítjük 180C-ra.
A csokoládét a vajjal vízgőz felett felolvasztjuk max 45C-ig, ezt érdemes hőmérővel ellenőrizni.
A tűzről levéve belekeverjük a tojássárgájákat,majd a pici sóval lágy habbá verjük a tojásfehérjéket és azt is beleforgatjuk a csokis masszába.Ezután óvatosan beleszitáljuk a kevéske mandula vagy lenmaglisztet és elkeverjük benne,majd a formákba öntjük és 180C-on kb 7 percig sütjük.Az idő nagyon sütőfüggő,mert pl az anyukám sütőjében 5 perc után tökéletes,szóval ezt ki kell tapasztalni.Akkor jó ha a külseje egy kérget alkot a közepe pedig folyik.
melegen érdemes tálalni,egy gömb cukormentes vaníliafagyival tökéletes párosítás de magában is egy szuper édesség. :)
Az élesztőt a 180 ml folyadékkal és a mokkáskanál cukorral felfuttattam meleg helyen. Amíg dolgozott, addig a szárazanyagokat összekevertem, belereszeltem a citrom héjat. Ezután...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük,gyúrjuk,majd kis gombócokat formálva,meghempergetjük kókusz reszelékben és egy tányérra halmozzuk a gombócokat.Befaljuk :)
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Nehéz