40 gr NoCarb rost sütőmix
1 db tojás
1 1/2 evőkanál eritrit
késhegynyi sütőpor
annyi kókuszzsír, amennyit felvesz a liszt, hogy jól gyúrható legyen a tészta (nekem ez 4 evőkanál volt)
Töltelék:
diabetikus eperlekvár
csokis proteinből és eritritből készült csoki krém
A sütőmixhez ütöttem a tojást, hozzáadtam a sütőport és az eritritet, majd apránként annyi kókuszzsírt dolgoztam hozzá, hogy jól gyúrható tésztát kapjak belőle. Alaposan lisztezett asztalon nyújtottam ki kb. fél cm vastagságúra. Hasonló az állaga a linzer tésztáéhoz, de mégsem olyan. Nehéz vele dolgozni, de egy kis időráfordítással szépen nyújtható lesz. Virágmintákat szaggattam belőle és előmelegített sütőben arany barnára sütöttem (kb. 10 perc volt).
Ebből a mennyiségű tésztából kb. 14 db virágforma süthető ki!
A linzertészta egyik felét diabetikus eperlekvárral, a másik felét csokis proteinből és eritritből kikevert csoki krémmel kentem meg. A csoki krémeset rátettem a lekvárosra és ha kihűlt, már fogyasztható is
Az összes hozzávalót gőzön összefőzzük. 5 percig habverővel verjük,a tűzről levesszük. Azonnal belekeverünk 45 dkg lisztet,gyuródeszkára borítjuk,jól összedolgozzuk és fél órát á...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy edényben összekeverem a porcukrot, a lisztet és a sütőport. Egy másik edényben az 1 ek. cukorral habosra keverem a tojásokat, utána hozzáöntöm a tejet. Az “asszonyság” ann...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat kikeverjük, beleszórjuk a gyümölcsöt, muffinformába kanalazzuk, majd előmelegített 180 fokos légkeveréses sütőben 20-22 perc alatt készre sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű