40 gr NoCarb rost sütőmix
1 db tojás
1 1/2 evőkanál eritrit
késhegynyi sütőpor
annyi kókuszzsír, amennyit felvesz a liszt, hogy jól gyúrható legyen a tészta (nekem ez 4 evőkanál volt)
Töltelék:
diabetikus eperlekvár
csokis proteinből és eritritből készült csoki krém
A sütőmixhez ütöttem a tojást, hozzáadtam a sütőport és az eritritet, majd apránként annyi kókuszzsírt dolgoztam hozzá, hogy jól gyúrható tésztát kapjak belőle. Alaposan lisztezett asztalon nyújtottam ki kb. fél cm vastagságúra. Hasonló az állaga a linzer tésztáéhoz, de mégsem olyan. Nehéz vele dolgozni, de egy kis időráfordítással szépen nyújtható lesz. Virágmintákat szaggattam belőle és előmelegített sütőben arany barnára sütöttem (kb. 10 perc volt).
Ebből a mennyiségű tésztából kb. 14 db virágforma süthető ki!
A linzertészta egyik felét diabetikus eperlekvárral, a másik felét csokis proteinből és eritritből kikevert csoki krémmel kentem meg. A csoki krémeset rátettem a lekvárosra és ha kihűlt, már fogyasztható is
A mosolygós almákat kockázva, héjastul dobd a turmixba, ugorjanak utánuk az aszalt gyümik és a diófélék nagy része. Öntsd nyakon a bandát pici vízzel és wrmmm - wrmmm!! Nem baj, ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat válaszd ketté, a hozzávalókat mérd ki, a sütőt pedig melegítsd elő 180 fokra. Ha megvoltak az előkészületek, kezdődhet a móka. A tojások fehérjét verd kemény habbá, a s...
Elkészítési idő: 40 perc. Nehézség: Könnyű
Mindent összekeverünk a leírt sorrendben. 210 fokos sütőben kb. 15-20 percig sütjük.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű