200 gr zabpehelyliszt
6-8 db tojás nagyságtól függően
80 gr nyírfacukor
1 kiskanál étkezési szódabikarbóna
kevés méz
fahéj
szegfűszeg
Válaszd szét a tojásokat, tedd külön edénybe a sárgáját és a fehérjét. A tojások sárgájához keverd hozzá a nyírfacukrot, keverd fehéredésig. Adj a keverékhez egy kevés mézet is. A zabpehelylisztbe keverd el a szódabikarbónát és a fűszereket - fahéjat, szegfűszeget ízlés szerint. Verd fel a tojások habját, majd kezdd el óvatosan adagolni a tojáshabot a cukros keverékhez. Végül tepsibe vagy tortaformába öntjük a tésztát és 10 percig 180 fokon, majd további 15 percig 160 fokon sütjük.
Lehet a tésztába szórni gyümölcsöt is, én most csokipöttyöket szórtam bele, hogy szemléltetni tudjam, hogy milyen szépen emelkedik fel a zabpehelylisztes piskóta. Szép magas lett, így 2-3 lapba vágva ízlés szerint tölthető.
Elkészítés: 1. A langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt. Az átszitált lisztben elkeverjük a 2 evőkanál cukrot és csipet sót, majd hozzáadjuk az 1 tojást, olvasztott vajat, a vaní...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Közepes
A tészta annyira legyen puha, hogy ha a gyúródeszkán a tenyereddel szétnyomod akkor feltekerhető legyen. A víz mennyiségét minden esetben a liszt minősége határozza meg! Az éle...
Elkészítési idő: 4-5 óra Nehézség: Könnyű
Összekeverem,formába rakom,közepébe tettem eper lekvárt,180 fokon kb 20 percig sütöttem.
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű