Tészta:
- 300 g búzaliszt (BL55)
- 200 g vaj
- 100 g porcukor
- 7 g sütőpor
- 1 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
Alma:
- 1 evőkanál vaj
- 400 g alma
- 1 púpozott evőkanál kristálycukor
- 1 teáskanál fahéj (őrölt)
Krém:
- 300 ml 2,8%-os tej
- 37 g pudingpor (vaníliás)
- 7 evőkanál kristálycukor
- 275 g tehéntúró (félzsíros)
- 8 g vaníliás cukor - bourbon
1. A lisztet elkeverjük a porcukorral és a sütőporral, majd elmorzsoljuk benne a vajat.
2. Hozzáadjuk a tojást, majd az egészet jól összedolgozzuk.
3. A tészta kétharmad részét egy 28 cm átmérőjű pite formába egyengetjük, majd a maradék egyharmad rész tésztával együtt 30 percre a hűtőbe tesszük.
4. Az almákat megpucoljuk, kimagozzuk, majd cikkekre várjuk.
5. Egy serpenyőben vajat hevítünk, majd elkezdjük rajta pirítani az almát. Ízlés szerint megszórjuk cukorral és fahéjjal, majd karamellizáljuk.
6. A tejben elkeverjük a cukrot, a vaníliás cukrot és a pudingport, majd sűrű pudingot főzünk belőle. A túrót egy tálba tesszük, majd villával összetörjük. Hozzáadjuk a kihűlt pudingot és alaposan elkeverjük.
7. A krémet a kihűlt tésztára simítjuk, majd ráhelyezzük az almaszeleteket. A maradék egyharmad rész tésztát rácsipkedjük az alma tetejére.
8. Előmelegített, 180 C fokos sütőben 35 perc alatt megsütjük. A sütési idő sütőfüggő, érdemes ellenőrizni. Amikor szoba-hőmérsékletű a sütemény érdemes egy rövid időre betenni a hűtőbe, hogy a töltelék kissé megdermedjen. Így könnyebb lesz szeletelni.
A tojasokat a cukorral habosra keverem. Hozzaadom az olajat. Felvaltva hozzakeverem a tejet, es a sutoporral elkevert lisztet. Utana, jon a dio, es a reszelt csoki. Egy kiolajo...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
Előre készítsünk elő minden hozzávalót, illetve a tepsit is. A mandulát daráljuk le, aztán keverjük össze a porcukorral és a kakaóval, majd 4-5 kanalanként daráljuk le együtt újra...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
http://ketkes.com/dednagymama-vankoscsucske-receptje-erdemes-otthon-elkesziteni/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű