1/2 kg liszt BL 55,
1 ek sikér
2 dl tej
1 dl viz
1 tk só
1 ek cukor
2, dkg élesztő
5 dkg olvasztott vaj v.3 ek olaj
A kenyérsütőgépbe öntöm a langyosított tejet, vizet, bele a só, cukor olaj és végül a liszt, melybe mélyedést csinálok a közepébe és ebbe morzsolom az élesztőt. A gépet elindítom és 20 percig kelesztem a tészta programon.
Ha nincs kenyérsütőgép, kézzel vagy kézi mixerrel is elkészítheti. Mérjük egy tálba a lisztet, a sót, a cukrot, közepébe készítsünk mélyedést, ide tegyük a tejben feloldott élesztőt, a vizet és a puha vajat. Rugalmas, nem túl kemény tésztát kell a dagasztás végére kapnunk.
A megkelt tésztát enyhén lisztezett felületre borítjuk, majd tíz egyenlő részre osztjuk. Téglalapformára nyomkodjuk, és mint a bejglit feltekerjük úgy, hogy minden tekerés után lenyomjuk. Olyan hosszúra sodorjuk, amilyen hosszú a tepsink. Sütőpapírral bélelt tepsin újrakelesztjük, kb 30-40 perc alatt. Vízzel alaposan lepermetezzük, majd 190 fokra előmelegített sütőben kb. 15 perc alatt készre sütjük. Rácsra tesszük hűlni.
Amit most készítettem azt nem vágtam 10 részre, csak vékonyra sodortam és kígyó alakban tettem a tepsibe.Sütés után hűvösre tettem és folpackba csomagoltam.
gyurom,kelesztem majd forró olajba sütőm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az olajat felforrósítom, a hagymát megfuttatom benne. Hozzáadom a káposztát, a borsót, a gombát, a répát, a mézet, a rántottát csíkokra vágom, majd ezt is és a fokhagymát is hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
az egyik oldalara teszel paradicsomszoszt, (nem ketchup hanem paradicsom) amibe elkeverhetsz egy ksi oreganot is, en frisset tettem de mehet bele szaraz is nyugodtan. A toltelek iz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű