80 dkg liszt
1 dl olaj
0,5 liter tej
5 dkg élesztő
Töltelék:
3/4 margarin /17 dkg/
2 tojássárga
1 evőkanál só
Reszelt sajt és reszelt hagyma is mehet a szóráshoz
díszítés:
1 db tojás felverve
sajt
köménymag
Az élesztőt pici tejbe meg kell futtatni, majd össze kell gyúrni a tésztához valókat. Ne keményre!
Ha kész, 4 felé kell venni, és gombócokat kell csinálni. Közben habosra keverjük a tojást, margarint, és a sót. Ezután fél centi vékonyra nyújtsuk ki a tésztát, kenjük meg a töltelékkel, és tekerjük fel, mint a bejglit./Reszelt sajtot és reszelt hagymát is lehet rá szórni tekerés előtt./
Ezután vágjuk 2 centis szeletekre, vagy háromszög alakúra és rakjuk tepsibe.
Meg kell kenni tojással, pici sajtot, köménymagot lehet szórni rá.
Tepsiben 20 percig hagyjuk kelni,
Majd mehet a sütőbe 190 fokon előmelegítve középső rácson 25-30 perc
A barackokat alaposan megmossuk, kimagozzuk, majd egy mélyebb tálban összeforgatjuk a fahéjjal és a barna cukorral. Vágott felületükkel felfelé, sütőpapírral bélelt tepsire sorakoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A parasztcipó tetejét levágom. A kenyér belsejét a széleibe kihúzom, 8-10 db főtt tojással körberakom. 1 kg jófajta házi savanyú káposztát egy fej hagymával megdinsztelem. H...
Elkészítési idő: 50-60' Nehézség: Közepes