3 dl langyos tej
1/2 kg BL 55 liszt+ 1 ek sikér
1 tk só
1 tk cukor
3 ek olaj
1 tk 10%-os ecet
1 cs porélesztő
A kenyérsütő üstjébe öntöm a langyos tejet, az egyik sarokba a cukrot a másikba a sót, majd az ecetet és az olajat, végül beleöntöm a lisztet melybe elkevertem a sikért és a porélesztőt.
A gépet elindítom a tészta /nálam 10-es/ programon.Ha a program leáll, a tésztát kivéve átgyúrom és 12 db-ra osztom. /1 db általában 7-8 dkg között lesz./ Formázom sütőpapíros tepsibe teszem meleg helyre kb 50 percig.Sütés előtt vízzel lepermetezem és előmelegített sütőben 200 fokon 25 percig sütöm. /nem légkeveréses sütőben/
Kivéve rácson hagyom kihűlni.
A hagymákat és a spenótot felaprítjuk, a sajtot lereszeljük. A tésztát lobogó, sós vízben megfőzzük. Miután leszűrtük, kevés olajjal összeforgatjuk, majd lefedve melegen tartjuk. S...
Elkészítési idő: 1-2 Nehézség: Közepes
A kaposztát metisztitjuk, es vékony metéltre vágjuk A hagymát aprora kockázzuk Egy magassabb labasban a hagymát az olajon üvegesre pároljuk,hozzaadjuk a kápsztát,megkeverjük ,es...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű