25 dkg rétesliszt + 25 dkg kr. cukor + 1 sütőpor
50 dkg túró + mazsola + vaniliás cukor
1 tojás + 0,5 liter tej + 10 dkg ráma
A száraz elemeket összekeverjük, felét a kikent tepsi aljára rétegezzük
Rászórjuk a túrót, mazsolát, van, cukrot.
A lisztes keverék második felével befedjük.
A felvert tojást a tejjel elkeverjük és lassan rákanalazzuk.
A rámát ráforgácsolom.
180-190 fokon kb. 40 percig sütöm.
Ebből a mennyiségből 64 apró kiflink lesz. Nem érdemes kevesebbet készíteni, mert nagyon finom, puha sütemény.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zabpehelylisztet (ha a zabpelyhet kávédarálóban megdaráltam, máris van zabpehelylisztünk) a szódabikarbónával, sütőporral és a fűszerekkel elkevertem. Az almákat meghámoztam, ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet összetörjük és robotgéppel összedolgozzuk a vajjal és a kávéval. Egy sütőformába öntjük, jól elsimítjuk és betesszük a hűtőbe amíg elkészül a krém. A tejszínhabot felv...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű