9 db zsemle
A töltelékhez:
1/2 kg túró
2 db tojás
1 vaníliás cukor
10 dkg porcukor
a zsemlék belseje
10 dkg mazsola
1 db citrom reszelt héja
A zsemlék locsolásához.
1/2 liter tej
1 vaníliás cukor
5 dkg cukor
A zsemlék felső részét levágjuk.
Az alsó részéből kicsipkedjük a zsemlék belsejét.
Egy tepsit sütőpapírral bélelünk.
A zsemlék alját és a tetejét is cukorral,vaníliás cukorral elkevert tejbe mártjuk.
A sütőpapírra sorakoztatjuk.
A túrót a cukrokkal,tojásokkal elkeverjük,majd kicsipkedett zsemlét tejjel összekeverjük,ezt is hozzá adjuk és a mazsolát is,reszelt citromhéjjal ízesítjük.
A zsemléket megtöltjük,a tejbe mártott tetejét rátesszük és 180 fokos sütőben megsütjük.
A sütés vége felé a zseléket kétszer meglocsoljuk a vaníliás cukros tejjel.
Sütés végére a zsemlék "kalapja" felemelkedik.
Nagyon finom,egyszerű
Legelső lépésként kimértem a cukrot, majd hozzáadtam a zselatint. Én már több fajta zselatint is kipróbáltam, de biztos vagyok benne, hogy ezentúl csakis ebből a fajtából fogok gu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a hozzávalókat összegyúrjuk. A töltelékhez a darált diót, a lisztet, a cukrot, a sütőport, a citromhéjat elkeverjük. Hozzáadjuk a vaníliát, az olvasztott vajat és a te...
Elkészítési idő: 1,5 Nehézség: Könnyű
Összeállítani a tésztát, 2 órán át pihentetni 2 cipót csinálni Fél cm-re nyújtani Egész tojással megkenni sütni 180 foon
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű