50 dkg liszt
25 dkg ráma
12 dkg cukor
1 vaníliás cukor
1 sütőpor
2 ek tejföl
2 db tojás
+1 db tojás a kenéshez
a töltelékhez:
2 kg reszelt alma
15 cukor
fahéj
pici citrom
a lisztet átszitálom, vajat elmorzsolom benne, cukor, vaniliás cukor, sütőpor tejföl, tojással összegyúrom, hűtőben pihentetem 1 órát. Azután ketté veszem , kinyújtom, az alsó részt megszórom dióval, rá az alma, rá a teteje, villával agyon szurkálom, meg kenem.
180 C on kb 35-40 perc
180 fokon kb 25 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet kisebb darabokra törjük, lehet húsklopfolóval is valamilyen vászontasakban. A vizet egy lábasba öntjük, a porcukrot, a kakaót és a Ramát hozzáadjuk, és 5 percig főzzük. E...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kétféle kekszet és az étcsokoládét apróra tördeljük. A vajat, a cukrot, a kakaóport és a tejet jól összekeverjük és lassú tűzön szirupot főzünk belőle. Nem kell forrni hagyni! Eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű