Tésztához
20 dkg vaj
15 dkg cukor
3 db tojás
30 dkg liszt
2,5 dl tejföl
3 ek. tej
2 ek. kakaó
1 cs sütőpor
Cseppekhez
20 dkg túró
3 ek. cukor
1 db tojás sárgája
5-6 ek. kókuszreszelék
Krémhez
0,5 dl tej
10 dkg cukor
1 zacskó vaníliás puding
1 evőkanál vaj
Cseppek:
Összekevertem a kókuszt, a túrót, a cukrot, a tojássárgáját.
Ha a túró túl vizes lenne, kell még tenni bele kókuszt.
Diónyi golyókat formáztam és fél órára betettem a fagyasztóba egy tálcán.
Tészta:
A margarint a cukorral habosra kevertem, majd hozzáadtam a tojásokat, a tejfölt, tejet, a megszitált lisztet és a sütőport.
A tészta felét beleöntöttem egy teflonos koszorúformába.
A maradékba beletettem a kakaót, elkevertem és ráöntöttem a fehér tésztára.
Belesüllyesztettem a fagyasztott golyókat és 180 fokon előmelegített sütőben 50 percig sütöttem.
Tepsiben 45 percet írtak, de én tűpróbánál még ragacsosnak találtam és sütöttem még.
Krém:
A tejet besűrítettem a cukros pudinggal, langyosra hűtöttem, belekevertem a vajat és rákentem a tésztára.
Megszórtam csokis szórócukorkával és csokilevélkékkel díszítettem.
Összekeverjük a hozzávalókat és forró olajban nagyobb lábasban , kiskanállal ( teás kanál ) szaggatunk a tésztából és magától megfordul az olajban . Aranybarnára sütjük és lekvárr...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
1. A lisztet összekeverem a cukrokkal, a sütőporral és a citrom reszelt héjával, majd elmorzsolom a margarinnal, hozzáadom a tojássárgákat, majd annyi tejfölt gyúrok hozzá, hogy eg...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű
Kevés tejben egy kis cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet a sütőporral összekeverjük, a margarint belereszeljük. A cukrot a tojásokkal kikeverjük. Mindent hozzáadunk a m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű