Ha nincs kedved piskótázni, csinálhatod babapiskótából is akkor 1 másod percre belenyomod a piskótákat a kávéba, és ezt rétegezed.
Egyszerű vizes piskóta
Hozzávalók:
4 tojás
16 dkg cukor
16 dkg rétesliszt
4 evőkanál víz
1 cs sütőpor
1 cs vaníliás cukor
450gr erdei gyümölcs
4 evőkanál keserű kakaópor
Rama margarin a tepsi kikenéséhez vagy sütőpapír
1 főzet fekete kávé
Elkészítés:
Előmelegítem a sütőt 180 fokra .
A tojásfehérjéket nagy tálba, a sárgákat pohárba teszem. Jól felverem a fehérjéket a cukorral, hozzáadom a sárgákat, a vizet, és végül a lisztet és a kakaót.
Beleöntöm a tésztát a tepsibe, bele szórom a gyümölcsöt majd betolom a sütőbe kb 20-30 percig sütöm de érdemes ránézni, mert minden sütő más. Villával vagy hústűvel a közepébe szúrok, ha nem marad tészta az eszközön, kész a piskóta.
Krém:
1 db mascarpone sajt
1 db syssi natúr krémsajt (lehet más is csak ez a legolcsóbb sőt a mascarpone is helyettesíthető vele, akkor 4 db kell belőle)
2 dl habtejszín
cukor ízlés szerint
A sajtokat habosra keverem a cukorral, a tejszínt kemény habbá verem majd az egészet lazán össze dolgozom. Lágy jól kenhető masszát kell kapni.
Össze szerelés
Folpack-kal kibélelem a formát, legelsőnek krémet teszek erre a feldarabolt piskótát, megöntözöm kávéval, megint krém és így tovább amíg el nem fogy. A legtetejére piskótának kell kerülnie mert ez lesz a süti alja.
Jól becsomagolom a folpack-kal, megnyomkodom hogy jó sok levegő távozzon. Legalább 1 éjszakára hűtőbe teszem, de 2 nap után a legfinomabb.
Tálalás előtt meg szórod a tetejét a kakaóporral.
Ha nincs kedved piskótázni, csinálhatod babapiskótából is akkor 1 másod percre belenyomod a piskótákat a kávéba, és ezt rétegezed.
Egyszerű vizes piskóta
Hozzávalók:
4 tojás
16 dkg cukor
16 dkg rétesliszt
4 evőkanál víz
1 cs sütőpor
1 cs vaníliás cukor
450gr erdei gyümölcs
4 evőkanál keserű kakaópor
Rama margarin a tepsi kikenéséhez vagy sütőpapír
1 főzet fekete kávé
Elkészítés:
Előmelegítem a sütőt 180 fokra .
A tojásfehérjéket nagy tálba, a sárgákat pohárba teszem. Jól felverem a fehérjéket a cukorral, hozzáadom a sárgákat, a vizet, és végül a lisztet és a kakaót.
Beleöntöm a tésztát a tepsibe, bele szórom a gyümölcsöt majd betolom a sütőbe kb 20-30 percig sütöm de érdemes ránézni, mert minden sütő más. Villával vagy hústűvel a közepébe szúrok, ha nem marad tészta az eszközön, kész a piskóta.
Krém:
1 db mascarpone sajt
1 db syssi natúr krémsajt (lehet más is csak ez a legolcsóbb sőt a mascarpone is helyettesíthető vele, akkor 4 db kell belőle)
2 dl habtejszín
cukor ízlés szerint
A sajtokat habosra keverem a cukorral, a tejszínt kemény habbá verem majd az egészet lazán össze dolgozom. Lágy jól kenhető masszát kell kapni.
Össze szerelés
Folpack-kal kibélelem a formát, legelsőnek krémet teszek erre a feldarabolt piskótát, megöntözöm kávéval, megint krém és így tovább amíg el nem fogy. A legtetejére piskótának kell kerülnie mert ez lesz a süti alja.
Jól becsomagolom a folpack-kal, megnyomkodom hogy jó sok levegő távozzon. Legalább 1 éjszakára hűtőbe teszem, de 2 nap után a legfinomabb.
Tálalás előtt meg szórod a tetejét a kakaóporral.
Először elkészítjük a piskótát. A tojásokat kettéválasztjuk, külön tálba a fehérjét és a sárgáját. A tojások sárgáját a cukorral fehéredésig keverjük, hozzáadjuk a lisztet az átszi...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Közepes
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéket kemény habbá verjük egy csipet sóval és a szódabikarbónával, a sárgákat pedig krémesre keverjük a citromlével és a kókuszolajjal. A két m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy keverőtálba először a cukrot az egész tojással és az olajjal fehéredésig keverjük. Hozzáöntjük a lisztet, a szódabikarbonát és a joghurtot. Kézi mixer segítségével ezt is jól...
Elkészítési idő: 10+25 perc Nehézség: Könnyű