4 tojás
4 ek víz
6 ek cukor
1 cs vaníliás cukor
1 kk vanília aroma
200 g liszt
1 kk sütőpor
barack lekvár
40 g kakaópor
20 dkg vaj
20 dkg cukor
6 evők. tej
1 evők. rum
1 zacskó kókuszreszelék
DUPLÁT KÉSZÍTHETÜNK..A tojások fehérjét a vízzel kemény habbá verjük.
Hozzáadjuk a cukrot, a tojássárgáját, a vaníliás cukrot és aromát, majd tovább keverjük.
Hozzáadjuk a sütőporos lisztet kivajazott tepsibe 180 c fokon megsütjük.
Ha elkészült a piskótánk ketté vágjuk és megkenjük barack lekvárral. a kér piskóta lapot egymásra rakjuk, és egyforma kockára szeleteljük. Elkészítjük a csokimázat.
A tejet a cukorral és a vajjal felforraljuk, majd a kakaóporral és a rummal simára keverjük (használhatunk rumaromát is).
Miután kicsit kihűlt a kakaós bevonó, a kockára vágott süti minden oldalát belemártom, a felesleget lecsepegtetem és megforgatom a kókuszreszelékben.
Miután elkészültünk a kockákat tegyük a hűtőbe, hogy a kakaós bevonat jól megszilárduljon rajta.
A tojásokat szétválasztjuk. Fele cukorral a fehérjéket kemény habbá verjük. A tojássárgákat a másik fele cukorral fehéredésig keverjük. Utána óvatosan hozzá keverjük a kemény ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverem a két krémet és megtöltöm a lapokat ! A tetejére csoki máz kerül ,másnap szeletelem kis kockákra ! :) Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
◾️Az almákat meghámozzuk, magházukat eltávolítjuk majd nagy lyukú reszelőn lereszeljük. ◾️Hozzáadjuk a fahéjat, a citromhéjat és 3 csepp édesítőszert, majd félrerakjuk. ◾️A túr...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű