450 g magozott megy (most fagyasztott)
60 g liszt
fél csomag sütőpor
30 g cukor és fél ek. folyékony édesítő, én az Ezerédest használom (eredeti receptben 60 g cukor)
4 tojás
2 dl tejszín
8 g zsemlemorzs
A sütőt 180 fokra előmelegítjük
A pite formát kivajazzuk és megszórjuk a zsemlemorzsával, majd elterítjük rajta a meggyet.
A tojásokat a cukorral és tejszínnel összekeverjük és fokozatosan hozzádolgozzuk a sütőporos lisztet is.
Ráöntjük a meggyszemekre, kicsit eligazítjuk a gyümölcsöket és 180 fokon (nálam gáz 3-as fokozat) kb. 30 percig sütjük.
1. A sütőt előmelegítjük 175 C-ra (légkeveréses). Egy kb 30x24 cm-es tepsit vékonyan vajazzunk, lisztezzünk ki. 2. A tészta összetevőit összegyúrjuk, és teljesen egynemű tésztává...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
1. A mézet a cukorral, a vajjal és a csokival felolvasztjuk. 2. Belekeverjük a diót, és a kukoricapelyhet. 3. Evőkanállal halmokat teszünk mignon papírokba, és hűtőbe rakjuk.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A lisztet elkeverjük (Igen, tényleg csak ilyen kevés liszt kell bele!) a búzadarával, majd ráöntjük a tejet. Azzal is alaposan elvegyítjük, és a keveréket egy órán át hagyjuk állni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű